Anoskopia

lekarze specjaliści > Anoskopia

Anoskopia

Anoskopia - badanie proktologiczne. Badanie ocenia odbyt od wewnątrz. Polega na wprowadzeniu odpowiedniego wziernika przez odbyt, a następnie oglądaniu hemoroidów, kanału odbytu i końcowego odcinka odbytnicy.

MEDserwis polecaAnoskopia

Nie zapomnij o anoskopii!

Anoskopia umożliwia wczesne wykrywanie zmian nowotworowych. W Polsce od pojawienia się pierwszych widocznych objawów choroby nowotworowej do chwili jej rozpoznania mija prawie 200 dni. Rak jelita grubego to najczęstszy nowotwór w Europie. W Polsce najczęściej występującym nowotworem jest rak płuc, nie mniej jednak objawów nie można lekceważyć. Niestety często zdarza się że widząc krew w kale kupujemy w aptece środki na hemoroidy, zamiast wykonać anoskopię. Do przyczyn niskiej i późnej wykrywalności raka jelita grubego przyczynia się niska świadomość i niechęć do rozmowy. Łatwiej rozmawiać jest o piersiach i samobadaniu niż o badaniu stolca na krew utajoną, badaniach per rectum, anoskopii czy kolonoskopii.
Aby wcześnie wykrywać nowotwory trzeba badać osoby zdrowe, zwracać uwagę na występowanie chorób nowotworowych w rodzinie.
Po 50 roku życia warto co 10 lat wykonać anoskopię, natomiast zawsze gdy widzimy niepokojące objawy. Leki z reklam mogą tłumić objawy chorób, które wcześnie wykryte można skutecznie leczyć.
(MEDserwis.pl)

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl